Vincent Regan – František Nádasdy

7. října 2008 v 18:45
Britský herec Vincent Regan se narodil v roce 1956 jako syn irských imigrantů. Se svojí manželkou, herečkou Amélií Curtisovou a dcerkou Chloe žije v Londýně.
Jako zanícený historik, zaměřený na starověký Řím, a s vášní pro Shakespeara se cítí jako doma v epických rolích, ale také i v provokativních hrách ze současnosti. Objevil se ve více než dvaceti celovečerních filmech a seriálech; od začátku března 2007 ho můžeme vidět na plátnech v celé Evropě a Asii jako kapitána ve filmu 300.
Regan se ve filmech objevil vedle Brada Pitta v roli zástupce velitele Achilla ve velkolepém historickém příběhu Trója v režii Wolfganga Petersona. V miniseriálu Impérium znázorňuje Marka Antonia, uznávaného generála a důvěrníka Julia Caesara. Luc Besson ho obsadil i do filmu Johanka z Arku, zajímavého zpracování legendy o Johance z Arku. Komickou roli si zahrál vedle Martina Lawrence ve středověké dobrodružné komedii Černý rytíř.
Z jeho posledních filmů ho uvidíme např. v: Utržený ze řetězu, brutálním vojenském drama také podle scénáře Luca Bessona, dále spolu s Christopherem Lambertem v politickém thrilleru Úkol zabít, v kriminální komedii Rafinovaný zloděj, v hlavní roli s Kevinem Spaceym, a ve filmu Hard men - parodii na mafiánské filmy londýnského podsvětí 90. let.
Regan často hraje i v televizních seriálech, včetně uznávaných televizních projektů v Británii a Irsku. Patří sem seriály Hustle, Plan Man, Messiah II. a Rescue Me. Zazářil také v mnohých miniseriálech: 40, Rebel Heart…
V roce 1999 získal Regan nominaci na nejlepšího irského herce za výkon v oceněném miniseriálu Eureka Street.
Fotografie

Na svůj účet si může Regan připsat víc jak 15 divadelních rolí; nejnovější postavou je Achilles ve hře Troilus a Cressida.
Regan je také scénáristou a režisérem projektů své vlastní společnosti. Jeho scénář k dílu Come Like Shadows představuje zajímavou interpretaci Macbetha a má se začít natáčet letos.
Ve filmu Juraje Jakubiska Bathory byl obsazen do role Františka Nádasdyho, velitele maďarské armády, jednoho z nejbohatších šlechticů v kraji a manžela Alžběty Báthory.

Filmová postava

Ve filmu je zobrazen tak, jaký ve skutečnosti byl - udatný bojovník s přezdívkou Černý Beg. Svou manželku miluje, ale to mu nebrání v tom, aby s ní občas nezacházel také krutě. Ačkoliv jí posílá italského malíře "jako dárek", později na něj žárlí a snaží se ho zabít, na což téměř doplatí životem Alžběta. Více času tráví v bojích ve společnosti přátel a Juraje Thurza, než s milovanou ženou a dětmi. Setkání s Alžbětou jsou jen krátká a mnohokrát doprovázená nečekanými zvraty…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LuCiiinQQaaa.x) LuCiiinQQaaa.x) | Web | 13. října 2008 v 19:34 | Reagovat

ahojky na mým blogu je bleskajda=) přihlaš se pls=)budu ráda=) **konec 15.října=)**

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama